Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел

 

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕЖИРІЧЕНСЬКИЙ ГІРНИЧОЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ» (ТОВ «МЕЖИРІЧЕНСЬКИЙ ГЗК») має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин (ЗР) в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Код ЄДРПОУ суб’єкта господарювання: 30597936.

Тел.: (04145) 55-92-54, e-mail: office@mgzk.com.ua.

Межирічне родовище Ісаківська ділянка

Межирічне родовище Південна ділянка

 ТОВ «МЕЖИРІЧЕНСЬКИЙ ГЗК» - існуючий об’єкт.  Основна діяльність підприємства – видобуток, переробка, збагачення ільменітового концентрату. До складу об’єкту входять: гірничовидобувна дільниця,  збагачувальна фабрика (2 од.); доводочна збагачувальна фабрика;  ЦРЛ; ГРД, ремонтно-механічна та енергетична служба.  Метою отримання дозволу на викиди є провадження діяльності, під час якої здійснюються викиди ЗР в атмосферне повітря. Діяльність, яка проваджується не підлягає оцінці впливу на довкілля, згідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

В процесі діяльності підприємства в атмосферне повітря викидаються (т/рік): тверді речовини – 241,098, оксиди азоту – 2,546, оксид вуглецю – 2,204, діоксид та інші сполуки сірки – 0,040, неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) – 6,842, метали та їх сполуки  – 0,186, натрію гідроксид – 0,002, хлор та сполуки хлору – 0,031, фтор та його сполуки – 0,038, метан – 0,0006, закис азоту – 0,0005, діоксид вуглецю – 3305,943.

Об’єкт за ступенем впливу на забруднення атмосферного повітря відноситься до другої групи об’єктів, згідно Наказу Міндовкілля від 27.06.2023 р. № 448. Відповідно заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва не розроблялись.

Як виявив розрахунок приземної концентрації ЗР, долі приземної концентрації по всім ЗР  не перевищують ГДК (ОБРВ) атмосферного повітря. Розроблено пропозиції щодо дозволених обсягів викидів ЗР в атмосферне повітря відповідно до законодавства. Для ЗР, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства, встановлені величини масової витрати (г/с). Для ЗР, за якими здійснюється державний облік, встановлено величини масової витрати (г/с). Для ЗР, викиди яких не підлягають регулюванню і для неорганізованих джерел викидів регулювання здійснюється шляхом встановлення вимог.

 

 

Інформація про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості

 

Повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання:

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕЖИРІЧЕНСЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ» (ТОВ «МЕЖИРІЧЕНСЬКИЙ ГЗК»)

Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ:

Код ЄДРПОУ суб’єкта господарювання: 30597936

Контактний номер телефону, адреса електронної пошти суб’єкта господарювання:

тел.: (0412) 55-92-54, e-mail: office@mgzk.com.ua

 

Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля: діяльність, яка проваджується на території майданчика, передбачає видобування відкритим способом ільменітових пісків та їх збагачення; роботу сушильних барабанів для технологічних потреб; зберігання пропан-бутану для потреб сушильних камер; роботу котлів для теплозабезпечення приміщень; підготовка дров для потреб котлів; роботу дизельних генераторів для електрозабезпечення; металообробні, зварювальні та газорізальні роботи; ремонт шин; злив, налив та зберігання палива для потреб власного автотранспорту; зберігання відпрацьованих олив; приготування їжі, дезінфекція обладнання та інвентарю; зберігання прекурсорів.

Основна виробнича діяльність - видобування відкритим способом ільменітових пісків та їх збагачення. Площа видобування складає менше 25 гектарів. Згідно пп.15 п.2 ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», діяльність підприємства не підпадає під проходження процедури з оцінки впливу на довкілля.

Зберігання палива для потреб власного автотранспорту проводиться в наземних резервуарах, введених в експлуатацію в 2011 та 2016 роках. В 2014 та 2016 роках отримані Дозвіл № 1821181804-75 від 05.09.2014 р. та Доповнення до дозволу № 1821181804-75 від 16.09.2016 р. на викиди для даних джерел викиду.

Враховуючи вищезазначене, діяльність, яка проваджується на майданчику не підлягає оцінки впливу на довкілля згідно частини 2 і 3 статті 3 ЗУ «Про ОВД».

 

 

Перелік та загальний опис виробництв, технологічних процесів, технологічного устаткування об'єкта

 

Основна виробнича діяльність підприємства – видобуток, переробка та збагачення  титанових руд Ісаківської та Південної ділянок Межирічного родовища.

До складу підприємства входять:

-          гірничо-збагачувальний комплекс «Ісаківський;

-          гірничо-збагачувальний комплекс «Південний;

-          доводочна збагачувальна фабрика;

-          навантажувально-розвантажувальна база;

-          центральна заводська лабораторія;

-          транспортна дільниця;

-          геолого-розвідувальна дільниця;

-          об’єкти допоміжного та обслуговуючого призначення.

 

Опис технологічного процесу

 

              Підприємством передбачена експлуатація Ісаківської та Південної ділянок  Межирічного родовища титанових руд двома гірничо-збагачувальними комплексами з випуском чорнового ільменітового концентрату та доводочної збагачувальної фабрики з випуском товарного ільменітового концентрату.

Проектна   виробнича   потужність кожного комплексу по  видобутку  та  переробці  титанових руд складає – 1200,0 тис.м3/рік. При одночасній роботі двох гірничо-збагачувальних комплексів видобуток промислових запасів становить 2400,0 тис. м3/рік.

Річний випуск чорнового ільменітового концентрату – 120,0 тис.т/рік однією збагачувальною фабрикою. При одночасній роботі двох збагачувальних фабрик випуск становить 240,0 тис.т/рік.

Річний випуск готової продукції: товарний ільменітовий концентрат з вмістом ільменіту 96 % - 181,2 тис. т/рік

 

У склад гірничо-збагачувальних комплексів входить:

-          кар’єри по видобутку ільменітових руд з внутрішніми відвалами, дренажними канавами і системою гідротранспорту руди;

-          фабрики первинного збагачення («Ісаківська» та «Південна»);

-          станції оборотної води для подачі на фабрику та гідророзмив;

-          об’єкти допоміжного та обслуговуючого призначення.

Розробка кар’єру передбачається відкритим способом із застосуванням безтранспортної системи розробки із переекскавацією розкривних порід у відпрацьований кар’єрний простір та гідротранспортом рудних пісків на збагачувальну фабрику первинного збагачення.

Технологічний процес по видобутку ільменітових пісків складається з таких операцій:

-          зняття родючого шару ґрунту з переміщенням його у тимчасові відвали;

-          ведення розкривних робіт за безтранспортною системою розробки екскаваторами-драглайнами з розміщенням розкривних порід у відпрацьований простір;

-          ведення видобувних робіт екскаваторно-гідравлічним способом із застосуванням екскаваторів-драглайнів і розмивом гірничої маси гідромоніторами та гідротранспортом рудних пісків на збагачувальну фабрику первинного збагачення;

-          рекультивація порушених земель.

Вологість порід, що видобуваються висока (більше 20 %), тому видобуток та транспортування гідротранспортом не супроводжується виділенням пилу у атмосферне повітря.

 

Збагачувальна фабрика

Технологічна схема збагачення фабрик «Ісаківської» та «Південної» дільниць передбачає отримання чорнового концентрату з вмістом ільменіту від 70 до 80% і вище.

Основні стадії технологічного процесу:

-          транспортування ільменітових пісків із кар’єру на фабрику у приймальний зумпф гідротранспортом з використанням гідромонітора та ґрунтового насоса;

-          грохочення;

-          дезінтеграція;

-          знешламлення;

-          графітаційна сепарація;

-          магнітна мокра сепарація;

-          складування чорнового концентрату в котлован біля фабрики;

-          чистка котлована екскаватором із складуванням чорнового концентрату у відвал;

-          відкачування проміжного продукту фабрики в хвости.

Викиди ЗР при технологічному процесі мокрого збагачення відсутні за великою вологістю сировини.

 

 

Доводочна збагачувальна фабрика

Продукція комплексів (чорновий ільменітовий концентрат) після збагачення подається автотранспортом та автонавантажувачами на доводочну збагачувальну фабрику для сушки та доведення до товарних кондицій з отриманням товарного ільменітового концентрату з вмістом ільменіту 96%.

Основні стадії технологічного процесу:

-          транспортування автосамоскидами чорнового концентрату із збагачувальних фабрик безпосередньо у бункери головного корпусу або на склад доводочної збагачувальної фабрики;

-          грохочення чорнового концентрату;

-          сушка чорнового концентрату;

-          основна суха магнітна сепарація;

-          контрольна суха електромагнітна сепарація;

-          складування готової продукції в бункерах;

-          репульпування немагнітної продукції в струменевий зумпф збагачувальної фабрики чорнового концентрату «Південна»;

-          зважування та транспортування готової продукції на навантажувально-розвантажувальну базу для відправки споживачам.

Грохочення чорнового концентрату здійснюється на барабанному грохоті для відділення гальки та інших твердих домішок. Надрешітний продукт (тверді виробничі відходи) подається у інвентарну ємкість і транспортується у відвал, підрешітний продукт (чорновий ільменітовий концентрат) – за допомогою живильника подається на сушку.

Сушка чорнового концентрату здійснюється у двох барабанних сушарках. Висушений чорновий концентрат елеваторами подається на основну магнітну сепарацію. В результаті основної магнітної сепарації  утворюються два продукти: ільменітовий концентрат з вмістом ільменіту 96%, який подається стрічковим конвеєром і далі елеваторами у бункер готової продукції, та промпродукту з вмістом ільменіту 53,0÷53,5%, який елеватором подається на контрольну електромагнітну сепарацію. В результаті контрольної електромагнітної сепарації утворюються два продукти: ільменітовий концентрат з вмістом ільменіту 96%, який подається стрічковим конвеєром і далі елеваторами у бункер готової продукції, та немагнітний продукт з вмістом ільменіту 10-10,5%, який подається в зумф, звідки насосом відкачується в струменевий зумф збагачувальної фабрики чорнового концентрату «Південна».

 Товарний ільменітовий концентрат з бункерів готової продукції, після попереднього зважування, автосамоскидами подається на навантажувально-розвантажувальну базу для відправки споживачам.

Допоміжні процеси

 

До допоміжних джерел утворення ЗР відносяться котельня, металообробні верстати, пости зварки, автозаправні пункти, центральна заводська лабораторія та ін.

 

Опалення

Опалення підприємства здійснюється електрокотлами. На випадок відсутності електропостачання, на ділянках наявні котли, що працюють на твердому паливі (дровах).

На Ісаківській ділянці наявний твердопаливний котел БЦМ-У, потужністю 0,6 МВт.

На Південній ділянці наявні два котла типу ARS 600, потужністю 0,6 МВт. Одначасно працює тільки один котел. Котли по технічним характеристикам і параметрам аналогічні. Потужність викидів забруднюючих речовин при використанні першого або другого котла не буде перевищувати розрахункові дані.

Для опалення майстерень використовуються печі типу «буржуйка», що працюють на твердому паливі (дровах).

Підготовка дров здійснюється в спеціально відведених місцях за допомогою бензопил.

 

Для нормального функціонування підприємства, наявні допоміжні підрозділи, що обслуговують техніку, яка задіяна в технологічному процесі видобування корисних копалин.

Ремонтні роботи

В механічних майстернях, що розміщені у мобільних вагончиках, відновлюють працездатність несправних деталей і вузлів, виготовляють запасні частини, ремонтують гумові вироби.

Для ремонтних робіт техніки використовуються такі види зварки – газова, з використанням пропан-бутанової суміші та електродугова, з використанням електродів типу АНО-4, АНО-3, ОЗЛ-6, ОЗЛ-8, УОНИ 13/55, Т-590.

Проводяться металообробні роботи на верстатах, здійснюється зарядка акумуляторів.

 

Автозаправні пункти

Для забезпечення власного транспорту підприємства паливом, на території підприємства розміщені блок-пункти для зберігання паливно-мастильних матеріалів.

На території Ісаківської ділянки, в складі блок-пункту п’ять наземних резервуарів для зберігання палива: ємністю 8 м3, 7 м3, 17,8 м3 та 6,8 м3 – для зберігання дизпалива, ємністю 7 м3 – для зберігання бензину; та чотири паливо-роздавальні колонки. Потужність ПРК для наливу палива в паливні баки становить: 50 л/хв для ДП та 65 л/хв для бензину. Злив палива з автоцистерни здійснюється через люки резервуарів. Також на території проводиться зберігання технічних мастил.

На території Південної ділянки, наявна ємність для зберігання дизпалива, місткістю 1 м3. Також на території проводиться зберігання технічних мастил.

 

Доводочна збагачувальна фабрика

Для роботи теплогенераторів двох сушильних установок виробничого корпусу в якості палива використовується зріджений вуглеводневий газ, який зберігається в чотирьох підземних сталевих горизонтальних циліндричних резервуарах.

Для контролю якості сировини, проміжних продуктів та готової продукції наявна експрес-лабораторія ВТК в адміністративній будівлі.

Експрес-лабораторія здійснює забір проб після пробовідбірників, їх підготовку для визначення мінералогічного, хімічного і гранулометричного складу. В склад ВТК включено профільні приміщення для проведення експресного аналізу, кімната начальника ВТК та побутові приміщення (санвузол, душова, гардеробна).

Для опалення виробничого корпусу доводочної фабрики використовуються електрокотли. На випадок відсутності електропостачання, в котельні встановлено два котли КВТ 300, потужністю 0,3 МВт, що працюють на твердому паливі (дровах). Одночасно працює тільки один котел. Котли по технічним характеристикам і параметрам аналогічні. Потужність викидів забруднюючих речовин при використанні першого або другого котла не буде перевищувати розрахункові дані.

Опалення всіх інших об’єктів доводочної фабрики - електричне.

 

Центральна заводська лабораторія

Для контролю якості сировини, проміжних продуктів та готової продукції наявна центральна заводська лабораторія на території Південної дільниці.

Центральна заводська лабораторія здійснює хімічний та мінералогічний аналіз проб сировини. В склад ЦЗЛ входять кімнати сплавлення та травлення проб, хімічний зал, мінералогічний зал, вагова, склад для прекурсорів та кислот, кабінет начальника ЦЗЛ, кабінет інженера-мінералога, кабінет інженера-хіміка, кімната комірника, комора, кімната визначення заліза, технічне приміщення та побутові приміщення (санвузол, душова, гардеробна).

Опалення ЦЗЛ – електричне.

 

Їдальня

На території Ісаківської та Південної дільниць розташовані їдальні, де здійснюється приготування страв. Щоденно проводиться миття і дезінфекція миючими розчинами обладнання, інвентарю, підлоги, стін.

 

Дизель-генератори

Для забезпечення короткочасного резервного електропостачання на випадок виникнення аварійної ситуації та відсутності електропостачання, наявні дизель-генераторні установки: на території Ісаківської дільниці -  1 од., на території Південної дільниці - 2 од. Заправка генераторів проводиться на автозаправних пунктах, що розміщенні на території підприємства.

 

 

Таблиця 1. (2). Перелік видів продукції, що випускається на об’єкті / промисловому майданчику, у тому числі продукції переділів, що використовується у власному виробництві

Порядковий номер

Вид продукції

Річний випуск, тонн

1

Товарний ільменітовий концентрат, 96% ільменіту

181,2 тис.

 

Значення проектної та фактичної виробничої потужності та продуктивності технологічного устаткування, режим роботи устаткування, баланс часу роботи устаткування

№ п/п

№ джерела викиду ЗР

Назва устаткування

Проектна виробнича потужність

Фактична

виробнича потужність

Продуктивність технологічного устаткування

Час роботи, год/рік

1

1

Котел БЦМ-У

0,6 МВт

0,48 МВт

-

600

2

3

Бензопила марки STIHL 250

2,6 кВт

2,6 кВт

-

240

3

4

Резервуар для зберігання ДП

8 м3

8 м3

-

8760

4

5

Паливо-роздавальна колонка

50 л/хв

50 л/хв

-

40

5

6

Ємність (бочка) для зберігання олив

0,2 м3

0,2 м3

-

8760

6

8

Резервуар для зберігання бензину

7,0 м3

7,0 м3

-

8760

7

9

Заправний модуль

65 л/хв

65 л/хв

-

12

8

10

Токарний верстат

15 кВт

15 кВт

-

2016

9

Точильно-шліфувальний верстат

2,9 кВт

2,9 кВт

-

2016

10

Фрезерний верстат

2,2 кВт

2,2 кВт

-

2016

11

11

Відрізний верстат

1,1 кВт

1,1 кВт

-

2016

12

Токарно-винторізний верстат

5 кВт

5 кВт

-

2016

13

12

Дизель-генератор Lomar Power LM-Y 44

32 кВт

26 кВт

 

180

14

15

Точильно-шліфувальний верстат

2,2 кВт

2,2 кВт

-

2016

15

Вертикально-свердлильний верстат

1,38 кВт

1,38 кВт

-

2016

16

Відрізний верстат

1,1 кВт

1,1 кВт

-

2016

17

17

Піч типу «буржуйка»

8 кВт

6 кВт

-

1200

18

18

Резервуар для зберігання ДП

6,8 м3

6,8 м3

-

8760

19

19

Резервуар для зберігання ДП

17,8 м3

17,8 м3

-

8760

20

20

Паливо-роздавальна колонка

50 л/хв

50 л/хв

-

90

21

21

Резервуар для зберігання ДП

7,0 м3

7,0 м3

-

8760

22

22

Паливо-роздавальна колонка

50 л/хв

50 л/хв

-

27

23

23

Котел типу ARS 600 (2 од., аналогічні)

0,6 МВт

0,51 МВт

-

600

24

25

Бензопила марки STIHL 250

2,6 кВт

2,6 кВт

-

240

25

26

Ємність (бочка) для зберігання олив

0,2 м3

0,2 м3

-

8760

26

27

Ємність для зберігання ДП

1 м3

1 м3

-

8760

27

33

Настільно-свердлильний верстат

1,38 кВт

1,38 кВт

-

2016

28

Стрічковопильний верстат

0,55 кВт

0,55 кВт

-

2016

29

34, 35 (анало-гічні)

Сушильний барабан

20 т/год

20 т/год

-

7000

30

41-44 (анало-гічні)

Ємність для зберігання пропан-бутану

54 м3

45,9 м3

-

8760

31

57

Котел КВТ 300 (2 од., аналогічні)

0,3 МВт

0,24 МВт

-

1200

32

58

Дизельна електростанція GE 14 S-SERIES

11 кВт

9 кВт

 

180

33

59

Дизель-генератор Lomar Power LM-R 90

65 кВт

52 кВт

 

180

34

64

САК Зварювальний агрегат АДД-3112

32 кВт

26 кВт

-

2016

35

69

САК-3 Зварювальний агрегат АДД-2*250/4

32 кВт

26 кВт

-

2016

36

76

САК-6 Зварювальний агрегат АДД

32 кВт

26 кВт

-

2016

37

77

САК Зварювальний агрегат АДД-4002 М2У1

32 кВт

26 кВт

-

2016

 

 

Терміни введення в експлуатацію технологічного устаткування, нормативний строк його амортизації, дата проведення останньої реконструкції або модернізації технологічного   устаткування, зміни  показників  продуктивності устаткування внаслідок реконструкції.

№ п/п

№ джерела викиду ЗР

Назва верстату

Термін    введення в    експлуата-цію

Нормативний

строк амортизації, роки

Дата прове-дення останньої реконструкції або модернізації

1

1

Котел БЦМ-У

2009

20

-

2

3

Бензопила марки STIHL 250

2023

15

-

3

4

Резервуар для зберігання ДП

2011

25

-

4

5

Паливо-роздавальна колонка

2011

15

-

5

6

Ємність (бочка) для зберігання олив

2011

15

-

6

8

Резервуар для зберігання бензину

2016

25

-

7

9

Заправний модуль

2020

15

-

8

10

Токарний верстат

2011

15

-

9

Точильно-шліфувальний верстат

2011

15

-

10

Фрезерний верстат

2013

15

-

11

11

Відрізний верстат

2011

15

-

12

Токарно-винторізний верстат

2014

15

-

13

12

Дизель-генератор Lomar Power LM-Y 44

2024

20

-

14

15

Точильно-шліфувальний верстат

2016

15

-

15

Вертикально-свердлильний верстат

2016

15

-

16

Відрізний верстат

2016

15

-

17

17

Піч типу «буржуйка»

2016

15

-

18

18

Резервуар для зберігання ДП

2016

25

-

19

19

Резервуар для зберігання ДП

2016

25

-

20

20

Паливо-роздавальна колонка

2016

15

-

21

21

Резервуар для зберігання ДП

2016

25

-

22

22

Паливо-роздавальна колонка

2016

15

-

23

23

Котел типу ARS 600 (2 од., аналогічні)

2013

25

-

24

25

Бензопила марки STIHL 250

2023

15

-

25

26

Ємність (бочка) для зберігання олив

2011

15

-

26

27

Ємність для зберігання ДП

2016

25

-

27

33

Настільно-свердлильний верстат

2013

15

-

28

Стрічковопильний верстат

2014

15

-

29

34, 35 (анало-гічні)

Сушильний барабан

2016

25

-

30

41-44 (анало-гічні)

Ємність для зберігання пропан-бутану

2016

25

-

31

57

Котел КВТ 300 (2 од., аналогічні)

2018

25

-

32

58

Дизельна електростанція GE 14 S-SERIES

2024

20

-

33

59

Дизель-генератор Lomar Power LM-R 90

2024

20

-

34

64

САК Зварювальний агрегат АДД-3112

2016

20

-

35

69

САК-3 Зварювальний агрегат АДД-2*250/4

2014

20

-

36

76

САК-6 Зварювальний агрегат АДД

2021

20

-

37

77

САК Зварювальний агрегат АДД-4002 М2У1

2020

20

-

 

Відомості щодо виду та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

 

Таблиця 2 (6.1). Відомості щодо виду та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

№ з/п

Забруднююча речовина

Фактичний обсяг викидів (т/рік)

Потенційний обсяг викидів
(т/рік)

Порогові зна-чення потен-ційних вики-дів для взяття на державний облік
(т/рік)

Код

Найменування

1

2

3

4

5

6

1

/-/
150

Натрію гідроксид (натр їдкий, сода каустична)

0,00228

0,00228

 

2

06000
337

Оксид вуглецю

2,20426

2,20426

1,5

3

07000
11812

Вуглецю діоксид

3305,943

3305,943

500

4

12000
410

Метан

0,0006

0,0006

10

5

01001
325

Арсен та його сполуки перерахунку на арсен)

6E-6

6E-6

0,001

6

01003
123

Залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо)

0,17048

0,17048

0,1

7

01004
133

Кадмій та його сполуки (у перерахунку на кадмій)

1,2E-8

1,2E-8

0,001

8

01005
146

Мідь та її сполуки (у перерахунку на мідь)

4E-9

4E-9

0,01

9

01006
163

Нікель та його сполуки (у перерахунку на нікель)

2,4E-8

2,4E-8

0,001

10

01007
183

Ртуть та її сполуки (у перерахунку на ртуть)

4E-6

4E-6

0,0003

11

01008
329

Селен та його сполуки (у перерахунку на селен)

6E-7

6E-7

0,007

12

01009
184

Свинець та його сполуки (у перерахунку на свинець)

4,008E-5

4,008E-5

0,003

13

01010
203

Хром та його сполуки (у перерахунку на триоксид хрому)

0,006110036

0,006110036

0,02

14

01011
207

Цинк та його сполуки (у перерахунку на цинк)

8E-8

8E-8

0,1

15

01104
143

Манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану )

0,00926

0,00926

0,005

16

03000
2902

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна )

241,063896

241,063896

3

17

03001
155

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок більше 2,5 мкм і менше 10 мкм (Натрію карбонат (сода кальцинована))

0,00028

0,00028

1

18

03001
324

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок більше 2,5 мкм і менше 10 мкм (Кремній чотирихлористий)

0,03425

0,03425

1

19

04001
301

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2])

2,54638

2,54638

1

20

04002
11815

Азоту (1) оксид [N2О]

0,0005

0,0005

0,1

21

05000
1728

Діоксид та інші сполуки сірки (Етантіол (етилмеркаптан))

0,00084028

0,00084028

2

22

05001
330

Сірки діоксид

0,03308

0,03308

1,5

23

05004
322

Сульфатна кислота (H2SO4) [сірчана кислота]

0,00618

0,00618

0,5

24

11000
402

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Бутан

3,298644

3,298644

1,5

25

11000
1232

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Метиловий ефір метакрилової кислоти (метилметакрилат)

0,00021

0,00021

1,5

26

11000
2704

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Бензин (нафтовий,малосірчистий, в перерахунку на вуглець)

0,0490285

0,0490285

1,5

27

11000
2735

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Масло мінеральне нафтове(веретенне,машинне,циліндров.та інш.)

2E-13

2E-13

1,5

28

11000
2754

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Вуглеводні гpаничні

0,148120661

0,148120661

1,5

29

11000
10304

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Пропан

3,174136

3,174136

1,5

30

11001
2001

Акрилонітрил

7E-5

7E-5

0,003

31

11004
1301

Акролеїн

0,002

0,002

0,004

32

11007
1401

Ацетон

0,14

0,14

0,5

33

11028
1555

Кислота оцтова

0,03

0,03

0,8

34

15000
349

Хлор та сполуки хлору (у перерахунку на хлор)

0,0011

0,0011

0,1

35

15003
316

Водню хлорид (соляна кислота за молекулою HCL)

0,0294

0,0294

0,1

36

16000
343

Фтор та його сполуки (у перерахунку на фтор) Фториди, що легко розчиняються (наприклад, NaF) та їх сполуки в перерахунку на фтор

0,01415

0,01415

0,05

37

16000
344

Фтор та його сполуки (у перерахунку на фтор) Фториди погано pозчинні неоpганічні (фтоpид алюмінію і кальцію)

0,01084

0,01084

0,05

38

16001
342

Фтористий водень

0,01339

0,01339

0,05

Усього для підприєм-ства

 

 

3558,932536277

3558,932536277

 

Найбільш поширені забруднюючі речовини

 

 

 

1

2

3

4

5

6

1

06000
337

Оксид вуглецю

2,20426

2,20426

1,5

2

01009
184

Свинець та його сполуки (у перерахунку на свинець)

4,008E-5

4,008E-5

0,003

3

03000
2902

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна )

241,063896

241,063896

3

4

03001
155

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок більше 2,5 мкм і менше 10 мкм (Натрію карбонат (сода кальцинована))

0,00028

0,00028

1

5

03001
324

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок більше 2,5 мкм і менше 10 мкм (Кремній чотирихлористий)

0,03425

0,03425

1

6

04001
301

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2])

2,54638

2,54638

1

7

05000
1728

Діоксид та інші сполуки сірки (Етантіол (етилмеркаптан))

0,00084028

0,00084028

2

8

05001
330

Сірки діоксид

0,03308

0,03308

1,5

9

05004
322

Сульфатна кислота (H2SO4) [сірчана кислота]

0,00618

0,00618

0,5

Усього

 

 

245,88920636

245,88920636

 

Небезпечні забруднюючі речовини

 

 

 

1

2

3

4

5

6

1

01001
325

Арсен та його сполуки перерахунку на арсен)

6E-6

6E-6

0,001

2

01003
123

Залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо)

0,17048

0,17048

0,1

3

01004
133

Кадмій та його сполуки (у перерахунку на кадмій)

1,2E-8

1,2E-8

0,001

4

01005
146

Мідь та її сполуки (у перерахунку на мідь)

4E-9

4E-9

0,01

5

01006
163

Нікель та його сполуки (у перерахунку на нікель)

2,4E-8

2,4E-8

0,001

6

01007
183

Ртуть та її сполуки (у перерахунку на ртуть)

4E-6

4E-6

0,0003

7

01008
329

Селен та його сполуки (у перерахунку на селен)

6E-7

6E-7

0,007

8

01010
203

Хром та його сполуки (у перерахунку на триоксид хрому)

0,006110036

0,006110036

0,02

9

01011
207

Цинк та його сполуки (у перерахунку на цинк)

8E-8

8E-8

0,1

10

01104
143

Манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану )

0,00926

0,00926

0,005

11

11001
2001

Акрилонітрил

7E-5

7E-5

0,003

12

11004
1301

Акролеїн

0,002

0,002

0,004

13

11007
1401

Ацетон

0,14

0,14

0,5

14

11028
1555

Кислота оцтова

0,03

0,03

0,8

15

15000
349

Хлор та сполуки хлору (у перерахунку на хлор)

0,0011

0,0011

0,1

16

15003
316

Водню хлорид (соляна кислота за молекулою HCL)

0,0294

0,0294

0,1

17

16000
343

Фтор та його сполуки (у перерахунку на фтор) Фториди, що легко розчиняються (наприклад, NaF) та їх сполуки в перерахунку на фтор

0,01415

0,01415

0,05

18

16000
344

Фтор та його сполуки (у перерахунку на фтор) Фториди погано pозчинні неоpганічні (фтоpид алюмінію і кальцію)

0,01084

0,01084

0,05

19

16001
342

Фтористий водень

0,01339

0,01339

0,05

Усього

 

 

0,426810756

0,426810756

 

Інші забруднюючі речовини, присутні у викидах об’єкта

 

 

 

1

2

3

4

5

6

1

/-/
150

Натрію гідроксид (натр їдкий, сода каустична)

0,00228

0,00228

 

2

12000
410

Метан

0,0006

0,0006

10

3

11000
402

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Бутан

3,298644

3,298644

1,5

4

11000
1232

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Метиловий ефір метакрилової кислоти (метилметакрилат)

0,00021

0,00021

1,5

5

11000
2704

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Бензин (нафтовий,малосірчистий, в перерахунку на вуглець)

0,0490285

0,0490285

1,5

6

11000
2735

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Масло мінеральне нафтове(веретенне,машинне,циліндров.та інш.)

2E-13

2E-13

1,5

7

11000
2754

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Вуглеводні гpаничні

0,148120661

0,148120661

1,5

8

11000
10304

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Пропан

3,174136

3,174136

1,5

Усього

 

 

6,67301916

6,67301916

 

Забруднюючі речовини, для яких не встановлені ГДК (ОБРД) в атмосферному повітрі населених міст

1

2

3

4

5

6

1

7000

Вуглецю діоксид

3305,943

3305,943

500

2

4002

Азоту (1) оксид [N2О]

0,0005

0,0005

0,1

Усього

 

 

3305,9435

3305,9435

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                   


 

 

Таблиця 3 (6.4). Характеристика установок очистки газів

 

 

 

 

Номер джерела викиду

Найменування  ГОУ

Забруднюючі речовини, за якими проводиться газоочистка

Ступінь очищення

Назва та тип установки очистки газу

На вході в ГОУ

На виході з ГОУ

Ступінь очищення газу, %

CAS / CAS

код

Найменування

Обємна витрата газопило- вого потоку,              м3

масова концентра-ція,              мг/м3

Масова витрата, г/с

Обємна витрата газопило- вого потоку,              м3

масова концентра-ція,              мг/м3

Масова витрата, г/с

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

34

Циклон ЦН15-700х2УП

-

03000

‌Речовини у вигляді сус-пендованих твердих части-нок (мікрочастинки та волокна)

І

Циклон ЦН15-700х2УП

7,937

2236,71

17,752

6,255

282,35

1,766

90,05

Рукавний фільтр ФРИР-340/15

-

03000

‌Речовини у вигляді сус-пендованих твердих части-нок (мікрочастинки та волокна)

ІІ

Рукавний фільтр ФРИР-340/15

6,255

282,35

1,766

6,152

21,74

0,134

92,43

35

Циклон ЦН15-700х2УП

-

03000

‌Речовини у вигляді сус-пендованих твердих части-нок (мікрочастинки та волокна)

І

Циклон ЦН15-700х2УП

6,231

1652,05

10,295

6,011

170,44

1,025

90,05

Рукавний фільтр ФРИР-340/15

-

03000

‌Речовини у вигляді сус-пендованих твердих части-нок (мікрочастинки та волокна)

ІІ

Рукавний фільтр ФРИР-340/15

6,011

170,44

1,025

5,965

15,73

0,094

91,21

36

Рукавний фільтр

-

03000

‌Речовини у вигляді сус-пендованих твердих части-нок (мікрочастинки та волокна)

І

Рукавний фільтр

-

-

-

0,200

12,27

0,002

99

37

Рукавний фільтр

-

03000

‌Речовини у вигляді сус-пендованих твердих части-нок (мікрочастинки та волокна)

І

Рукавний фільтр

-

-

-

0,218

9,88

0,002

99

38

Циклон ЦН 15-700

-

03000

‌Речовини у вигляді сус-пендованих твердих части-нок (мікрочастинки та волокна)

І

Циклон ЦН 15-700

0,970

804,91

0,781

0,947

41,78

0,041

94,81

39

Циклон ЦН 15-700

-

03000

‌Речовини у вигляді сус-пендованих твердих части-нок (мікрочастинки та волокна)

І

Циклон ЦН 15-700

0,801

758,32

0,607

0,974

33,66

0,033

94,61

 


Таблиця 4 (6.7). Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від об'єкта / промислового майданчика

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

Код

Найменування

 

1

2

3

/-/ 

Натрію гідроксид (натр їдкий, сода каустична)

0,002

06000

Оксид вуглецю

2,204

07000

Вуглецю діоксид

3305,943

12000

Метан

0,001

01001

Арсен та його сполуки перерахунку на арсен)

0,000

01003

Залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо)

0,170

01004

Кадмій та його сполуки (у перерахунку на кадмій)

0,000

01005

Мідь та її сполуки (у перерахунку на мідь)

0,000

01006

Нікель та його сполуки (у перерахунку на нікель)

0,000

01007

Ртуть та її сполуки (у перерахунку на ртуть)

0,000

01008

Селен та його сполуки (у перерахунку на селен)

0,000

01009

Свинець та його сполуки (у перерахунку на свинець)

0,000

01010

Хром та його сполуки (у перерахунку на триоксид хрому)

0,006

01011

Цинк та його сполуки (у перерахунку на цинк)

0,000

01104

Манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану )

0,009

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна)

241,064

03001

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок більше 2,5 мкм і менше 10 мкм (Натрію карбонат (сода кальцинована))

0,000

03001

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок більше 2,5 мкм і менше 10 мкм (Кремній чотирихлористий)

0,034

04001

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2])

2,546

04002

Азоту (1) оксид [N2О]

0,001

05000

Діоксид та інші сполуки сірки (Етантіол (етилмеркаптан))

0,001

05001

Сірки діоксид

0,033

05004

Сульфатна кислота (H2SO4) [сірчана кислота]

0,006

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Пропан

3,174

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Бутан

3,299

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Метиловий ефір метакрилової кислоти (метилметакрилат)

0,000

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Бензин (нафтовий,малосірчистий, в перерахунку на вуглець)

0,049

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Масло мінеральне нафтове (веретенне, машинне, циліндров.та інш.)

0,000

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Вуглеводні гpаничні

0,148

11001

Акрилонітрил

0,000

11004

Акролеїн

0,002

11007

Ацетон

0,140

11028

Кислота оцтова

0,030

15000

Хлор та сполуки хлору (у перерахунку на хлор)

0,001

15003

Водню хлорид (соляна кислота за молекулою HCL)

0,029

16000

Фтор та його сполуки (у перерахунку на фтор) Фториди погано pозчинні неоpганічні (фтоpид алюмінію і кальцію)

0,011

16000

Фтор та його сполуки (у перерахунку на фтор) Фториди, що легко розчиняються (наприклад, NaF) та їх сполуки в перерахунку на фтор

0,014

16001

Фтористий водень

0,013

Усього для об’єкта / промислового майданчика:

3558,930

 

                                                        

 

Таблиця 5. (6.8). Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

 

Комерційний / інституціональний сектор: Установки для спалювання < 50 МВт

 

код

1.А.4.а (ІНЗВ 020103)*

 

 

Таблиця 5.1

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речо-вини, тонн, з трьома десятковими знаками

 

Код

Найменування

 

1

2

3

 

06000

Оксид вуглецю

2,102

 

07000

Вуглецю діоксид

3291,117

 

01001

Арсен та його сполуки перерахунку на арсен)

0,000

 

01004

Кадмій та його сполуки (у перерахунку на кадмій)

0,000

 

01005

Мідь та її сполуки (у перерахунку на мідь)

0,000

 

01006

Нікель та його сполуки (у перерахунку на нікель)

0,000

 

01007

Ртуть та її сполуки (у перерахунку на ртуть)

0,000

 

01008

Селен та його сполуки (у перерахунку на селен)

0,000

 

01009

Свинець та його сполуки (у перерахунку на свинець)

0,000

 

01010

Хром та його сполуки (у перерахунку на триоксид хрому)

0,000

 

01011

Цинк та його сполуки (у перерахунку на цинк)

0,000

 

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна)

0,408

 

04001

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2])

2,373

 

05001

Сірки діоксид

0,014

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Вуглеводні гpаничні

0,122

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою):

3296,136

 

* категорія виробництва згідно EMEP/EEA Emission Inventory Guidebook (Керівництво по інвентаризації атмосферних викидів (CORINAIR) – 1.А.4. Мале спалювання

 

 

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

 

Комерційний / інституціональний сектор: Стаціонарні двигуни

 

код

1.А.4.а (ІНЗВ 020105)*

 

 

Таблиця 5.2

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речо-вини, тонн, з трьома десятковими знаками

 

Код

Найменування

 

1

2

3

 

06000

Оксид вуглецю

0,008

 

07000

Вуглецю діоксид

14,826

 

12000

Метан

0,001

 

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна )

0,031

 

04001

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2])

0,152

 

04002

Азоту (1) оксид [N2О]

0,001

 

05001

Сірки діоксид

0,019

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Вуглеводні гpаничні

0,010

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою):

15,048

 

* категорія виробництва згідно EMEP/EEA Emission Inventory Guidebook (Керівництво по інвентаризації атмосферних викидів (CORINAIR) – 1.А.4. Мале спалювання

 

 

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

 

Розподіл нафтопродуктів

 

код

1.В.2.а.v.

 

 

Таблиця 5.3

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

 

Код

Найменування

 

1

2

3

 

05000

Діоксид та інші сполуки сірки (Етантіол (етилмеркаптан))

0,001

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Масло мінеральне нафтове (веретенне, машинне, циліндров. та інш.)

0,000

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Пропан

3,174

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Вуглеводні гpаничні

0,016

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Бензин (нафтовий,малосірчистий, в перерахунку на вуглець)

0,039

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Бутан

3,299

 

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою):

6,529

 

 

 

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

 

Кар’єрні та гірничі розробки з видобутку корисних копалин, за винятком вугілля

 

код

2.А.5.а.

 

 

Таблиця 5.4

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

 

Код

Найменування

 

1

2

3

 

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна)

238,858

 

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою):

238,858

 

 

 

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

 

Зберігання, обробка і транспортування металопродукції

 

код

2.C.7.d (ІНЗВ 041000)*

 

 

Таблиця 5.5

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

 

Код

Найменування

 

1

2

3

 

06000

Оксид вуглецю

0,048

 

01003

Залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо)

0,170

 

01010

Хром та його сполуки (у перерахунку на триоксид хрому)

0,006

 

01104

Манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану )

0,009

 

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна)

1,563

 

03001

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок більше 2,5 мкм і менше 10 мкм (Кремній чотирихлористий)

0,034

 

04001

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2])

0,019

 

05004

Сульфатна кислота (H2SO4) [сірчана кислота]

0,000

 

16000

Фтор та його сполуки (у перерахунку на фтор) Фториди погано pозчинні неоpганічні (фтоpид алюмінію і кальцію)

0,011

 

16000

Фтор та його сполуки (у перерахунку на фтор) Фториди, що легко розчиняються (наприклад, NaF) та їх сполуки в перерахунку на фтор

0,014

 

16001

Фтористий водень

0,013

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою):

1,887

 

* категорія виробництва згідно EMEP/EEA Emission Inventory Guidebook (Керівництво по інвентаризації атмосферних викидів (CORINAIR) – 2.С. Металообробна промисловість

 

 

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

 

Виробництво продуктів харчування та напоїв

 

код

2.Н.2.*

 

 

Таблиця 5.6

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

 

Код

Найменування

 

1

2

3

 

 /-/

Натрію гідроксид (натр їдкий, сода каустична)

0,002

 

03001

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок більше 2,5 мкм і менше 10 мкм (Натрію карбонат (сода кальцинована))

0,000

 

11004

Акролеїн

0,002

 

11028

Кислота оцтова

0,030

 

15000

Хлор та сполуки хлору (у перерахунку на хлор)

0,001

 

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою):

0,035

 

* категорія виробництва згідно EMEP/EEA Emission Inventory Guidebook (Керівництво по інвентаризації атмосферних викидів (CORINAIR) – 2.Н. Інше промислове виробництво

 

 

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

 

Деревообробна промисловість

 

код

2.І. (ІНЗВ 040620)*

 

 

Таблиця 5.7

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

 

Код

Найменування

 

1

2

3

 

06000

Оксид вуглецю

0,046

 

01009

Свинець та його сполуки (у перерахунку на свинець)

0,000

 

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна)

0,192

 

04001

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2])

0,002

 

05001

Сірки діоксид

0,000

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Бензин (нафтовий,малосірчистий, в перерахунку на вуглець)

0,010

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою):

0,250

 

* категорія виробництва згідно EMEP/EEA Emission Inventory Guidebook (Керівництво по інвентаризації атмосферних викидів (CORINAIR) – 2.І. Деревообробна промисловість

 

 

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

 

Інші джерела (включені в сумарні національні показники для всієї території)

 

код

6.А.*

 

 

Таблиця 5.8

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речо-вини, тонн, з трьома десятковими знаками

 

Код

Найменування

 

1

2

3

 

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна)

0,012

 

05004

Сульфатна кислота (H2SO4) [сірчана кислота]

0,006

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Метиловий ефір метакрилової кислоти (метилметакрилат)

0,000

 

11001

Акрилонітрил

0,000

 

11007

Ацетон

0,140

 

15003

Водню хлорид (соляна кислота за молекулою HCL)

0,029

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою):

0,187

 

* категорія виробництва згідно EMEP/EEA Emission Inventory Guidebook (Керівництво по інвентаризації атмосферних викидів (CORINAIR) – 6. Інші джерела

 

 

 

Перелік заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин

Заходи щодо досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин.

Враховуючи, що концентрації забруднюючих речовин в газопиловому потоці не перевищують встановлених нормативів граничнодопустимого викиду і результати розрахунку розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітря показали, що максимальні приземні концентрації, з врахуванням фонового забруднення атмосфери на межі санітарно-захисної зони не перевищують граничнодопустимі концентрації, заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин не розроблялись.

 

 

Таблиця 6. (10.1) Заходи щодо досягнення встановлених нормативів гранично-допустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин

Код виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

Найменування заходу

Строк виконання заходу

Номер джерела викиду

Загальний обсяг витрат за  кошторисною вартістю, тис.грн

Очікуване зменшення викидів після впровадження заходу, т/рік

 

1

2

3

4

5

6

 

Заходи щодо досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин не встановлюються тому, що перевищень встановлених нормативів по цих речовинах не виявлено.

 

 

Отже, заходи щодо досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин не встановлюються.

Заходи щодо запобігання перевищенню встановлених нормативів граничнодопустимих викидів у процесі виробництва

1) контролювати проведення технологічних процесів з дотриманням техно­логічних норм, технологічних регламентів, технологічних інструкцій;

2) для основного виробничого процесу повинна використовуватися сировина і матеріали, що відповідають державним стандартам.

Заходи щодо обмеження обсягів залпових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Заходи щодо обмеження обсягів залпових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря не передбачені, оскільки джерела залпових викидів відсутні.

Заходи щодо остаточного припинення діяльності, пов’язаної з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та приведення місця діяльності у задовільний стан.

Підприємство не планує припинення або зміни виду своєї діяльності.

Все задіяне на підприємстві обладнання встановлене в капітальних будівлях або в спеціально відведених місцях, сировина екологічно безпечна і, відповідно, у разі припинення діяльності потреби в додаткових заходах з точки зору захисту навколишнього природного середовища немає.

Заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних  ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря.

Перелік заходів щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря розробляється для об'єктів, які згідно із законодавством віднесені до об'єктів підвищеної небезпеки відповідного класу (включені до Державного електронного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки).

Підприємство не віднесено до об’єктів підвищеної небезпеки.

 

Таблиця 7. (10.2) Перелік заходів щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря

Найменування потенційно небезпечного об’єкта

Місцезнаходжнняобєкта підвищеної небезпеки

Найменування, маса, категорія небезпечної речовини чи групи речовин, що використовуються або виготовляються, переробляються, зберігаються чи транспортуються на об’єкті

Індивідуальна назва, клас небезпечних речовин та категорія небезпеки, за якими проводилася ідентифікація об'єкта

Найменування забруднюючих речовин, які у випадку виникнення надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру можуть надійти  в атмосферне повітря

Найменування заходів щодо охорони атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайної ситуації

Найменування заходів щодо  ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайної ситуації

1

2

3

4

5

6

7

Підприємство не віднесено до об’єктів підвищеної небезпеки. Заходи не розроблялись.

 

Отже, заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря не наводяться.

Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах.

            Згiдно Методичних вказівок "Регулирование  выбросов при неблагоприятных метеорологических условиях" РД 52.04.52-85 (затверджених Державним комітетом СРСР по гідрометеорології та контролю природного середовища 01.12.86 р.) заходи по  скоро­ченню викидiв забруднюючих речовин в атмосферне  повiтря  на періоди  НМУ розробляються для підприємств, які розташовані в населених пунктах, де Державною гідрометеорологічною службою України проводиться або планується проведення прогнозування НМУ.

 По с. Ємилівка Коростенського району центр з гідрометеорології прогнозування НМУ не проводить та не планує. Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах не розробляються, відповідно заходи по зменшенню викидів забруднюючих атмосферне повітря речовин в періоди НМУ для стаціонарних джерел ТОВ «МЕЖИРІЧЕНСЬКИЙ ГЗК» не наводяться.

 

Інші заходи, направлені на скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, в залежності від виробництв, технологічного устаткування

Враховуючи, що концентрації забруднюючих речовин в газопиловому потоці не перевищують встановлених нормативів граничнодопустимого викиду і результати розрахунку розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітря показали, що максимальні приземні концентрації, з врахуванням фонового забруднення атмосфери на межі санітарно-захисної зони не перевищують граничнодопустимі концентрації, Інші заходи, направлені на скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, в залежності від виробництв, технологічного устаткування не розроблялись.

 

Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами законодавству

За результатами порівняння викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами з нормативами на викиди відповідно до Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України №309 від 27.06.2006 р., існує необхідність в нормуванні концентрацій речовин у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна) – 150 мг/м3 (дж. №№ 1, 2, 7, 12, 17, 23, 24, 28, 34, 35-40, 50-59).

Для речовин: оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2]) та оксид вуглецю (дж. №№ 1, 12, 17, 23, 34, 35, 57-59), сірки діоксиду (дж. №№ 12, 34, 35, 58, 59), селен та його сполуки, арсен та його сполуки, ртуть та її сполуки, кадмій та його сполуки, хром та його сполуки, свинець та його сполуки, мідь та її сполуки, нікель та його сполуки (дж. №№ 34, 35), хлор та сполуки хлору ( дж. №№ 7, 28), ацетон та водню хлорид (дж. №№ 50-56), граничнодопустимий викид, відповідно до Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України №309 від 27.06.2006 р., не встановлено, оскільки визначена величина масової витрати менше нормативної, отже здійснюється регулювання величини масової витрати (г/с).

Для речовин акролеїн та кислота оцтова (дж. №№ 7, 28) встановлюється граничнодопустимий викид, відповідно до законодав­ства.

Для речовин: сірчана кислота (дж. №№ 50-56), метан (дж. №№ 12, 58, 59), цинк та його сполуки (дж. №№ 34, 35), на які не встановлено норматив гранич­нодопустимого викиду відповідно до законодавства, але здійснюється державний облік, відповідно до Наказу Міністерства екології та природних ресурсів України №177 від 10.05.2002 р., встановлюється величина масової витрати (г/с).

‌Для речовин (неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) – дж. №№ 4, 8, 12, 34, 35, 41-44, 58, 59), на які не встановлено нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства та не здійснюється державний облік, граничнодопустимий викид не встановлюється. Регулювання викидів здійснюється виконанням вимог.

Для неорганізованих стаціонарних джерел нормативи граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин не встановлюються. Регулювання викидів від цих джерел здійснюється шляхом встановлення вимог.

Обсяги викидів забруднюючих речовин не перевищують затверджені граничнодопустимі нормативи викидів, а викиди, які не підлягають регулюванню та за якими не здійснюється державний облік, не перевищують гігієнічних нормативів.

 

Повідомлення надруковане в газеті «Aviso.ua» № 4 від 29.04.2025.

 

Зауваження та пропозиції громадських організацій та окремих громадян щодо видачі дозволу на викиди суб’єктом господарювання просимо надсилати до Житомирської обласної військової адміністрації за адресою: м. Житомир, майдан ім. С.П.Корольова, 1, тел. (0412) 47-11-09, e-mail: ztadm@apoda.zht.gov.ua.

Зауваження та пропозиції приймаються до розгляду протягом 30 календарних днів з дати опублікування інформації в газеті до 28.05.2025.